Kto jsme?

Polda

 "Mezi brontíky se pohybuji už pěknou řádku let buď jako nadšený účastník, organizátor nebo lektor, takže na této víkendovce pomáhám jako garant. Téma odvahy mám rád, protože člověku dává větší svobodu chovat se přirozeně. Zároveň mám rád srandu, sport, přírodu, život a nadšené lidi se sny a ideály."

Životní motto: „Je lepší zapálit byť jen malou svíčku, než proklínat temnotu.“
 

Dušan

Jsem pozitivní, neposedný a aktivní člověk nesnášející nudu a výmluvy, že něco není možné. Svoji zálibu v letectví jsem proměnil po škole v zaměstnání. Do kurzu jsem se přihlásil už s nějakou zkušeností se zážitkovkou (vesměs praktickou). Téma odvahy pro mě bylo velice lákavé, protože v životě nechci své sny snít, ale žít a to není nic jednoduchého, protože se za zvláště odvážného nepovažuji.

Životní motto: Kdo chce, najde způsob, kdo nechce, najde důvod.
 

Maruš

 O Hnutí Brontosaurus a o tom, jak funguje a s kolika fajn lidmi se zde lze setkat, jsem poznala až díky kursu pro organizátory. Své zkušenosti s pořádáním akcí a s organizováním obecně jsem do té doby sbírala hlavně ve skautském oddíle, kde jsem vedla vlastní družinku a podílela se každoročně na přípravě táborů a akcí pro veřejnost. Odvaha pro mě znamená způsob, který nás učí překonávat strachy, a tím nás posouvá blíže k našim cílům.

Životní motto: „Když ti život nabídne úžasnou příležitost a ty nevíš, jestli ji zvládneš, tak řekni ANO. Jak ji zvládnout se naučíš později, ale příležitostmi nepohrdej. Jsou jako pošťák. Nikdy nechodí 2x s toutéž zásilkou."
 

Market

 S  organizováním zážitkových akcí už jsem měla tu čest, na víkendovce si však odbudu svoji premiéru v organizování bronťárny.  Zatím jsem se soustředila na pořádání akcí a táborů pro děti, ale rozhodla jsem se, že je potřeba se posunout dál. Nemyslím si o sobě, že mám pro strach uděláno. Na druhou stranu nikdy není pozdě začít bojovat se strachem a zažít pocit svobody. To už za odvahu stojí, nemyslíte?

Životní motto: „Někdy je to nejlepší, co můžeš udělat je nepřemýšlet, nepředstavovat si, neřešit to. Jenom dýchat a věřit, že všechno se nakonec vyřeší nejlíp, jak může.“
 

Romča

 

Zabývám se tvorbou programů na tábor pro děti už od svých 15 let, nejdříve jako intruktor a od 18 se plně zapojuji do tvorby programů. Mám zkušenosti zatím převážně se školními dětmi a v posledních letech připravuji táborové programy pro rodiče s dětmi, kde se občas objeví i středoškoláci. Tuto víkendovku beru jako svou výzvu, kdy si můžu vyzkoušet tvorbu programu pro dospělé a hlavně spolupracovats dalšími spoluorganizátory, kteří jsou pro mne v tomto ohledu noví.
Ráda pracuji s výtvarnými programy. Mám ve velké oblibě amatérské divadelní soubory.

Motto: Kdo netvoří, je netvor.
 

Matej

 S Brontosaurom som sa 1.x stretol na ekologickom festivale River Jump. Vďaka tomu som sa neskôr dostal k organizovaniu tejto víkendovky. Okrem toho som aj na 2 víkendovkách bol - na jednej ako účastník, na druhej ako kuchár. Z toho vyplýva aj jedna z mojich záľub - varenie, konkrétne zdravé varenie, ktoré pramení z toho, že rád športujem. Toto a veľa iných vecí v mojom živote by sa nestalo, keby nemám v správnu chvíľu aspon trochu odvahy.

Životní motto: Systém, vynaliezavosť, flexibilita. Vytrvalosť a nadšenie.
 

Zuzka


Poslednú dobu som robila veľa vecí, ktoré ma nebavili, preto  somsa rozhodla s tým od nového roka skoncovať. Mám rada prírodu, ľudí, dobrodružstvo, zábavu, sebazdokonaľovanie a to je to čo brontosaurské víkendovky pre mňa znamenajú. S organizovaním eventov už nejaké skúsenosti mám, avšak išlo vo väčsine prípadov o vzdelávacie alebo cestovateľské udalosti. Takýto typ programu je premňa nový a o to viac sa na to teším. Mám rada veci, ktoré majú hlbšiu myšlienku a to náša víkendovka určite má.

Životní motto: ,,O 20 rokov neskôr budeš viac sklamaný vecami, ktoré si nespravil, akot ými, ktoré si spravil. Spusti sťažne. Vyplávaj z bezpečia prístavu. Chyť vietor do plachiet. Skúmaj. Snívaj. Objavuj.” – Mark Twain